Oct. 3, 2009 - Salesianum Invitational

banner

Salesianum Invitational @ Wilmington, DE - Oct. 3, 2009

Boys Varsity Results

Top 10 Finishers
Place
Name
School
Time
1
 Sam Bernitt  North Penn  16:40.35
2
 John Pope  Carlisle  16:48.46
3
 Tom Harrison  St. Albans  16:56.50
4
 Jamie Durling  St. Albans  17:03.44
5
 Colin Taylor  West Springfield  17:06.84
6
 Zach Kaminski  St. Mark's  17:26.43
7
 Dillon Farrell  Wissahickon H.S.  17:26.66
8
 Charlie Field  Salesianum  17:30.80
9
 J.B. Adams  St. Albans  17:33.48
10
 Matthew McKenna  Salesianum  17:35.44

Carlisle Finishers

 18

 Will Hoover    18:02.39

 20

 Josh Gerras    18:06.23

 22

 Brad Hort    18:13.27

46

 Corbin Padgett    18:55.30

57

 Robby Hume    19:30.34

59

 Derrick Nace    19:30.97



Boys Junior Varsity Results


Top 10 Finishers
Place
Name
School
Time
1
 Kevin Taylor  Salesianum  18:24.50
2
 Tommy Zabielski  Salesianum  18:29.05
3
 Nick Swan  North Penn  19:00.32
4
 Jarrod MacFarlane  Salesianum  19:01.65
5
 Brennan Gillis  St. Albans  19:02.43
6
 Jack Macauley  North Penn  19:03.97
7
 Michael Klabe  Salesianum  19:12.34
8
 Ben Kloss  North Penn  19:20.09
9
 Aubin Heffernan  Carlisle  19:21.20
10
 Ryan Namiotka  Salesianum  19:22.07

Carlisle Finishers

 44

 Reed Mann    20:59.40

 75

 Markkus Bermudez    22:08.65

 76

 JJ Lloyd    22:09.54

 79

 Jesse Herold    22:22.00

 93

 Trevor Beierschmitt    23:00.14


Girls Varsity Results


Top 10 Finishers
Place
Name
School
Time
1
 Meghan McGovern  North Penn  19:31.79
2
 Paige Kvartunas  West Springfield  20:02.46
3
 Alex Watt  West Springfield  20:22.09
4
 Grace Chang  Penncrest  20:39.59
5
 Anna Barber  West Springfield  20:46.63
6
 Christy Cohick  North Penn  21:02.38
7
 Rachel Brown  North Penn  21:18.16
8
 Lauren Blackburn  West Springfield  21:23.86
9
 Geena Tedesco  North Penn  21:34.93
10
 Kaylee Irwin  Hatboro-Horsham  21:47.49

Carlisle Finishers

 11

 April Schlusser    21:50.63

 16

 Morgan Mahlock    22:04.40

 20

 Becky Hoy    22:20.77

25

 Amy Kauffman    22:48.23

33

 Madison Bierley    23:39.41

58

 Michelle Kayda    25:33.89


Girls Junior Varsity Results


Top 10 Finishers
Place
Name
School
Time
1
 Sara Lepley  West Springfield  22:01.10
2
 Lisa Williams  West Springfield  22:40.89
3
 Kyle Rushton  West Springfield  23:11.46
4
 Kate Donovan  West Springfield  23:31.83
5
 Marqueri Epstein-Martin  National Cathedral  23:38.49
6
 Jennifer Moore  West Springfield  23:42.59
7
 Rebecca Henry  James Madison  24:08.84
8
 Amariah Baker  Hatboro-Horsham  24:25.04
9
 Victoria Brady  North Penn  24:25.25
10
 Ginger Collier  James Madison  24:25.53

Carlisle Finishers

 31

 McKenzie Blocker    25:40.69

 38

 Calli Wise    26:03.41

 56

 Jennifer Johnson    28:34.20

57

 Kathleen McPhillips    28:39.43

62

 Sarah Mogill    29:14.29

80

 Jessica Pope    31:39.73

 

Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.