Sept. 18, 2010 - Big Spring Invitational

banner

Big Spring Invitational - September 18, 2010

Boys Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Ed Schrom  Central Dauphin  16:21.64
 2  Brandon Taylor  Kennard Dale  16:24.16
 3  Dan Patti  Chambersburg  16:48.50
 4  Kyle Phillips  Waynesboro  16:50.12
 5  Tim Monko  Northern  16:55.30
 6  Quiwane Walker  JP McCaskey  17:00.43
 7  Andrew Rohrbaugh  Spring Grove  17:10.76
 8  Nick Rotz  Chambersburg  17:14.00
 9  Matt Shenk  Spring Grove  17:26.70
 10  Joe Todaro  Big Spring  17:28.82

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 16  Corbin Padgett    17:36.71
 43  JJ Lloyd    18:48.23
 44  Sam DeAngelo    18:49.17
 48  Zach Dawson    18:53.05
 73  Kyle Kreamer    19:26.01
 75  Reggie Oberton    19:33.13
 84  Robby Hume    19:48.18

Boys Junior Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Devan Thompson  Chambersburg  18:38.80
 2  Grant Frey  Chambersburg  19:00.30
 3  Andrew Miller  JP McCaskey  19:05.78
 4  Reed Mann  Carlisle  19:07.81
 5  Tyler Holdren  JP McCaskey  19:20.27
 6  Jamey Dennison  Carlisle  19:21.78
 7  Jon Carroll  Carlisle  19:23.27
 8  Derrick Nace  Carlisle  19:30.87
 9  Trevor Beierschmitt  Carlisle  19:36.45
 10  Mikey Dennison  Carlisle  19:37.06

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 20  Sean Collins    20:12.05
 28  William Hinthorn    21:00.74
 33  Ian Helis    21:12.00
 36  William Hume    21:19.82
 38  Chris Fowler    21:27.04
 39  Cody Ocker    21:29.57
 46  Turner Blashford    21:36.71
 47  Nick Manning    21:37.85
 53  Daniel Lauritzen    21:52.30
 58  Luke Bateman    21:59.39
 66  Ian Baird    22:24.48
 68  Andrew Thompson    22:29.00
 74  John Mangan    22:44.25
 75  Patrick Myers    22:44.44
 77  Trevor Steinour    22:51.32
 84  Pete Hoy    23:14.80
 90  Sebastian Strobel    23:30.96
 97  Cody Kubica    23:50.11
 98  Dan Yang    23:58.04
 101  Griffin Mann    24:03.50
 106  Matt Swartz    24:13.80
 110  Daniel Munck    24:31.04
 116  Zach Singer    25:00.88
 118  Patrick Kennaly    25:04.90
 121  Trent George    25:11.67
 139  Sam Hargrove    33:12.55

Girls Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  MacKenzie Riford  Mercersburg  20:30.92
 2  Lillie Brown  Boiling Springs  20:34.45
 3  Taylor Falvey  York Catholic  20:36.49
 4  McKenzie Doyle  Chambersburg  20:45.39
 5  Nikki Garns  Greencastle Antrim  20:58.36
 6  Lauren Powers  Greencastle Antrim  20:58.98
 7  Abby Colby  Mercersburg  21:02.09
 8  Courtney Group  Chambersburg  21:09.84
 9  Danae Peters  Manheim Central  21:16.74
 10  Katie Steines  Susquehannock  21:17.97

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 23  Becky Hoy    22:03.90
 24  Madison Bierley    22:08.18
 27  McCall Ledgett    22:24.44
 29  Olivia Willoughby    22:31.29
 58  Autumn Salvetti    23:49.01
 87  Krista Wyrick    25:01.96
 88  Katie Snyder    25:05.83

Girls Junior Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Hayley Jones  Chambersburg  22:05.10
 2  Bailynne Miller  Chambersburg  22:17.14
 3  Ashley Reinhardt  Chambersburg  22:45.04
 4  Karen Lauffer  Shippensburg  23:12.19
 5  Kaitlyn Hess  Chambersburg  23:23.30
 6  Krista Frey  Chambersburg  23:33.52
 7  Megan Reel  Chambersburg  23:55.74
 8  Darby Anderson  Northern  24:10.34
 9  Kelsie Miller  Chambersburg  24:16.07
 10  Emily Skovira  Carlisle  24:16.31

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 12  Calli Wise    24:32.79
 13  Sarah Bybee    24:35.50
 18  Melissa Blackledge    25:02.87
 28  Hailey Shughart    25:46.21
 30  Brooke Clippinger    26:02.41
 50  Jess Pope    28:54.04

Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.