Sept. 25, 2010 - Carlisle Invitational

banner

Carlisle Invitational - September 25, 2010

Boys Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Martin Hehir  Washingtonville  15:40.39
 2  Wade Endress  Altoona Area  15:43.94
 3  Tom Trainer  LaSalle College  15:46.10
 4  Ryan Gil  North Allegheny  15:55.42
 5  Quinn Devlin  Downingtown West  15:57.49
 6  Jacob Kildoo  Grove City Area  15:58.37
 7  Ed Schrom  Central Dauphin  16:06.23
 8  Ian Barnhill  Downingtown West  16:11.42
 9  Sam Hibbs  Hatboro Horsham  16:13.77
 10  Ryan Hartzel  Cumberland Valley  16:14.32

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 77  Corbin Padgett    17:42.25
 108  Reggie Oberton    17:59.62
 115  JJ Lloyd    18:05.48
 160  Zach Dawson    18:41.34
 193  Kyle Kreamer    19:31.92
 195  Trevor Beierschmitt    19:33.86
 214  Robby Hume    20:46.50

Boys Junior Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Vincent Tonzo  North Allegheny  17:27.10
 2  Hunter Hill  North Penn  17:39.90
 3  Seamus Wagner  State College  17:44.63
 4  Matt Greco  LaSalle College  17:48.30
 5  Ryan Grace  North Penn  17:51.64
 6  Sam Bojarski  North Allegheny  17:57.48
 7  Chris Chang  North Allegheny  18:05.66
 8  Nick Keener  Cedar Crest  18:09.09
 9  Terry Futrell  Altoona Area  18:09.62
 10  David Williams  State College  18:11.99

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 22  Sam DeAngelo    18:26.71
 52  Jon Carroll    18:58.55
 54  Reed Mann    18:59.25
 62  Derrick Nace    19:04.18
 70  Jamie Dennison    19:09.13
 85  Mikey Dennison    19:22.53
 121  Sean Collins    19:55.08
 131  William Hinthorn    20:04.09
 179  Cody Ocker    20:39.97
 195  Luke Bateman    20:53.19
 205  Chris Fowler    21:00.30
 208  William Hume    21:01.29
 216  Tommy Mohan    21:10.39
 227  Turner Blashford    21:18.23
 266  Ian Helis    21:45.61
 304  John Mangan    22:16.40
 308  Patrick Myers    22:18.66
 309  Ian Baird    22:19.02
 315  Daniel Yang    22:23.98
 330  Daniel Lauritzen    22:35.63
 337  Pete Hoy    22:44.11
 339  Nick Manning    22:46.19
 374  Trevor Steinour    23:47.94
 376  Andrew Thompson    23:49.37
 382  Griffin Mann    24:00.31
 401  Matt Swartz    24:46.83
 409  Trent George    25:24.87
 421  Zach Singer    26:04.55
 422  Daniel Munck    26:04.78
 429  Patrick Kennaly    26:49.56
 449  Sam Hargrove    35:34.26

Girls Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Leigha Anderson  Cumberland Valley  18:57.83
 2  DeeDee Shea  Lower Dauphin  19:06.45
 3  Lauren Hehir  Washingtonville  19:13.29
 4  Kelsey Ibarra  Central York  19:25.29
 5  Tessa Mundell  Governor Mifflin  19:32.93
 6  Caitlyn Carmody  North Allegheny  19:35.12
 7  Lizzie Appleton  North Allegheny  19:37.91
 8  Eleni Mermigas  North Allegheny  19:40.32
 9  Tatum Delbosco  State College  19:58.89
 10  Nikki Garns  Greencastle-Antrim  20:01.74

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 39  Becky Hoy    21:02.90
 57  Maddie Bierley    21:41.50
 60  McCall Ledgett    21:45.30
 67  April Schlusser    21:51.47
 125  Autumn Salvetti    25:03.57
 133  Sarah Bybee    26:20.81

Girls Junior Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Shannon Wagner  North Allegheny  21:18.83
 2  Caroline Cwalina  North Allegheny  21:20.92
 3  Kim Goehring  North Allegheny  21:22.78
 4  Bailynne Miller  Chambersburg  21:38.57
 5  Catherine Baird  North Allegheny  21:39.40
 6  Alena Greco  North Allegheny  21:40.21
 7  Gabi Gigliotti  North Allegheny  21:46.70
 8  Alex Grese  North Allegheny  21:52.51
 9  Casey Tissue  Cumberland Valley  22:06.60
 10  Haley Jones  Chambersburg  22:07.38

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 94  Krista Wyrick    24:29.95
 114  Emily Skovira    24:51.99
 118  Melissa Blackledge    24:58.59
 171  Allison Tolman    26:05.40
 180  Catherine Bloom    26:20.99

Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.