Sept. 17, 2011 - Big Spring Invitational

banner

Big Spring Invitational - September 17, 2011

Boys Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Vinny Todaro  Big Spring  16:33.18
 2  William Meadows  Gilman  16:47.78
 3  Evan Hardy  Williamsport  16:57.63
 4  Nick Rotz  Chambersburg  17:08.59
 5  Sam Zunkeler  Gilman  17:13.11
 6  Danny Beegle  Gettysburg  17:17.14
 7  Forrest Naylor  Gilman  17:17.95
 8  John Clark  Boiling Springs  17:18.88
 9  Adam Harriger  Chambersburg  17:22.40
 10  Cody Bowman  Williamsport  17:23.29

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 13  Corbin Padgett    17:26.69
 21  Zach Brehm    17:43.22
 40  Sam DeAngelo    18:01.90
 50  Jon Carroll    18:16.52
 58  Jacob Brainerd    18:29.19
 68  Sean Collins    18:41.83
 74  Mikey Dennison    18:50.67

Boys Junior Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Zac Patton  Central Dauphin  18:28.30
 2  Reed Mann  Carlisle  18:33.25
 3  Caleb Buchman  Williamsport  18:35.23
 4  Alex Nally  Central Dauphin  18:43.26
 5  Eric Simons  Central Dauphin  18:44.27
 6  Joe DeAngelo  Carlisle  18:45.09
 7  Austin Schetrompf  Williamsport  18:45.90
 8  Joshua Khuvis  Gilman  18:52.02
 9  Simon Vogler  Handley  18:57.15
 10  Spencer Dann  Chambersburg  18:59.13

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 11  James Dennison    19:00.49
 19  Mark Sexton    19:26.36
 20  Kyle Wise    19:32.55
 21  William Hinthorn    19:34.08
 34  Turner Blashfor    20:03.25
 42  Patrick Myers    20:13.29
 44  Noah Chrico    20:18.29
 48  Drew Amsley    20:33.40
 60  Brandin Dyche    20:53.59
 69  John Mangan    21:06.68
 77  Pete Hoy    21:17.64
 85  Tyler Chandler    21:30.07
 86  Daniel Lauritzen    21:31.65
 88  Matt Fuller    21:34.01
 91  Andrew Thompson    21:40.74
 113  John Heffernan    21:59.32
 120  Sebastian Strobel    22:08.55
 127  Trevor Steinour    22:13.46
 142  Ben Hietsch    22:45.62
 143  Matt Butcher    22:46.92
 145  Trent George    22:49.87
 146  Conor Bremer    22:51.37
 151  Daniel Yang    23:03.08
 165  Logan Redcay    23:29.30
 174  Sean Soebbing    23:43.27
 178  Ian Baird    23:49.45
 186  Patrick Kennaly    24:13.36
 188  Zach Singer    24:17.99
 209  Daniel Munck    25:35.36
 213  Matthew Woodford    25:45.51
 227  Eric Kaufman    32:17.79

Girls Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Reynah Spence  Shippensburg  19:20.39
 2  Meredith Speakman  Boiling Springs  19:43.55
 3  Kaylee Kubisiack  New Oxford  19:45.15
 4  Danae Peters  Manheim Central  19:47.42
 5  Lillie Brown  Boiling Springs  19:49.77
 6  Caroline Schemel  Greencastle-Antrim  20:02.31
 7  Natalie Holder  Chambersburg  20:21.45
 8  Courtney Group  Chambersburg  20:27.03
 9  Shelby Stouffer  Greencastle-Antrim  20:38.61
 10  McCall Ledgett  Carlisle  20:41.98

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 27  Kelly King    21:41.22
 39  Emily Skovira    22:04.89
 43  Rachel Francis    22:15.57
 46  Rebecca Hoy    22:21.77
 50  Maddie Shultes    22:29.22
 80  Madison Bierley    23:22.74

Girls Junior Varsity Results

Top 10 Finishers
 Place  Name  School  Time
 1  Megan Reel  Chambersburg  22:10.47
 2  Alexis Shearer  Chambersburg  22:35.15
 3  Abigail Zychal  Chambersburg  22:45.01
 4  Bailynne Miller  Chambersburg  22:59.23
 5  Carolyn Dann  Chambersburg  23:01.22
 6  Ashley Olsen  Shippensburg  23:21.13
 7  Hayley Jones  Chambersburg  23:34.20
 8  Melissa Blackledge  Carlisle  23:35.87
 9  Molly Foreman  Chambersburg  23:38.24
 10  Morgan Dunleavy  Carlisle  23:39.02

Carlisle Finishers
 Place  Name    Time
 11  Laura Stitt    23:43.38
 14  Rory McPhillips    23:50.18
 19  Breanne Clippinger    24:27.50
 32  McKenzie Moran    25:28.41
 40  Christina Sherer    25:59.07
 42  Tori Gardner    26:04.34
 43  Haley Robinette    26:08.76
 44  Cassidy Vezina    26:10.30
 48  Leanza Lopez    26:25.24
 56  Sophie Praestgaard    26:50.83
 67  Logan Sweeder    27:31.93
 92  Shelby Smith    29:06.09




Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.